Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Obdrželi jsme tuto nabídku pro studenty: 

 

Čeští středoškoláci se mohou letos na podzim opět ucházet o americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX). Deseti vybraným studentům a studentkám umožňuje strávit rok v USA zdarma. On-line přihláška na školní rok 2020–21 je dostupná od 1. září do 17. října na odkaze https://ais.americancouncils.org/flex


Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za čtvrt století existence ho absolvovalo téměř 28 000 studentů z Evropy a Asie. FLEXu se původně mohli účastnit jen středoškoláci z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších států. V srpnu s ním do USA odletělo prvních deset českých středoškoláků a středoškolaček ze všech koutů republiky.

Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

V případě zájmu o podrobnosti o programu FLEX, jako jsou například kritéria pro uchazeče, obraŤte se na vyučující Aj.