Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Letošní finále celostátní vědomostní soutěže Eurorebus se konalo v úterý 18.6.2019 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Gymnázium Kojetín v něm opět nechybělo díky reprezentantům tercie. Kvalifikovali se do něj ze 4. místa v krajském finále v Olomouci.

Brzké vstávání  bylo kompenzováno příjemnou cestou Leoexpresem. V Praze jsme si hned procvičili praktické zeměpisné dovednosti při hledání Vysoké školy ekonomické. Nakonec jsme ji objevili na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově. Obrovská moderní vysoká škola plná studentů českých, ruských, slovenských i jiných národností ukázala našim žákům, jaké to je být vysokoškolákem. V obří posluchárně jsme se sešli s několika stovkami finalistů soutěže. Pak už to vše šlo v rychlém sledu. Přivítání, organizační záležitosti a vlastní testy – bez použití atlasů. Kromě zeměpisných záludností se v nich objevily otázky z fyziky, biologie i matematiky. Ta byla asi pro naše borce největším kamenem úrazu (výpočty pravděpodobností,..).  Škoda že s námi nebyl Tomáš Flídr J. Krátký film z produkce National Geographic a už se šlo na vyhlašování výsledků a předávání hodnotných cen. Družstvo tercie ve složení Roman Chylík, Jirka Štefek a Vojta Hrušák se umístilo na 37. místě. Nakonec nám zůstala i trocha času k procházce po Václavském náměstí a k nákupům.

Gymnázium Kojetín se i v letošním ročníku soutěže probojovalo mezi 100 nejúspěšnějších škol soutěže. Se ziskem 672 500 bodů jsme se umístili na 33. místě. Gratulace a poděkování všem žákům naší školy, kteří v letošním ročníku soutěžili v elektronických kolech a samozřejmě reprezentantům v krajském kole i v celostátním finále.

Obrázek dole: