Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ve středu 12. června si naše třída vyjela na výlet do Ostravy, a to konkrétně do jedné z jejích částí – Vítkovic. Tady jsme měli navštívit Dolní Vítkovice, které jsou národní kulturní památkou a zahrnují rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury.

Jako první jsme se mohli seznámit s Velkým světem techniky, kde jsme dostali rozchod. K prohlédnutí tu byla spousta zajímavých exponátů, a to nejen z oblasti fyziky, ale taky chemie, přírodopisu… měli jsme taky možnost zkouknout 3D kino, které bylo vážně hodně realistické a navíc většině z nás přineslo spoustu nových informací o oceánech a živočiších v nich.

Po prohlídce velkého světa jsme se mohli vrhnout na ten Malý! Tady nás čekali animátoři, kteří nás provedli celou budovou a ke každému exponátu nám něco povyprávěli. Spoustu věcí jsme si taky mohli zkusit.

Po té spoustě kroků a únavě z vedra jsme dostali chvilku v bufetu, kde jsme se mohli občerstvit a odpočinout si. A jediné, co už nám zbývalo zvládnout a zůstávalo před námi, byla zpáteční cesta tramvají a poté vlakem.

A i když jsme z tohohle výletu přijeli vyčerpaní a byli jsme rádi, že nám stále fungují nohy, moc jsme si ho užili a „nabil“ nás novými znalostmi. A koho ne, tak si musel s sebou minimálně přivézt řadu zážitků se svými kamarády.

                                                                                       Kateřina Novotná, tercie

Obrázek dole: