Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Tomáš je můj spolužák, který do naší třídy na gymnáziu přibyl teprve na začátku tohoto školního roku. V září ještě vlastně nikdo nevěděl, kdo Tom je, ale teď o něm a jeho úspěších ví celá škola. Tom rozhodně není člověk, který má hlavu jenom na čepici či klobouk. Jeho hlavním oborem je matematika, ale má i obrovský všeobecný přehled. Tom je člověk hodný a kamarádský, který rád pomáhá druhým, když ví jak. Hlavně v matematice. Abyste se mohli dozvědět víc, zeptal jsem se Toma na pár otázek. Odpovědi jsme nějak dali dohromady a tady jsou:

 

Jak jsi přišel k tomu, že tě matematika tak baví?

Matematika mě trochu bavila už na prvním stupni, ale největší zlom přišel, když jsem poprvé šel na Matematickou olympiádu. O rok později jsem se díky olympiádě dozvěděl o matematickém táboře PIKOMAT, kde pro mě bylo definitivní, že matematika bude můj obor.

 

Co všechno vlastně děláš za soutěže a jiné zajímavé věci?

Věnuji se korespondenčním seminářům, což jsou celoroční matematické soutěže. Nejdůležitější je MKS organizovaný Matfyzem v Praze. Dále se věnuji několika kategoriím Matematické olympiády a částečně studuji na UP v Olomouci.

 

Jaké jsou tvé největší úspěchy?

Letos určitě výhra v maturitní kategorii Matematické olympiády a účast v celostátním kole této kategorie. Dalším velkým úspěchem byla nominace do šestičlenného týmu na mezinárodní soutěž (ČR, Slovensko a Polsko). Neopomenutelné je také čtvrté místo v semináři MKS.

 

Čemu dalšímu se věnuješ ve volném čase?

Hodně čtu, pomáhám s organizací soutěže pro mladší a občas hraji na počítači. Ze sportů mě baví lukostřelba, plavání a florbal.

 

Co plánuješ v budoucnu dále rozvíjet?

Hlavně pokračovat v tom, co dělám, chtěl bych pokračovat ve studiu na vysoké škole a po maturitě se uvidí, co dál. Samozřejmě bych rád jel na Mezinárodní matematickou olympiádu.

 

Jak se ti líbí u nás ve škole?

Líbí se mi, že učitelé jsou velmi tolerantní a nevadí jim moje vysoká absence. Podle mě je GKJ tak dobré, jak může ve svých podmínkách být.

 

Studenti kvinty Gymnázia Kojetín Filip Hlavinka a Tomáš Flídr