Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Soutěže dračích lodí mají v Kojetíně poměrně dlouhou tradici. Do různých závodů se zapojují nejen  dospělí, ale v posledních letech i ti školou povinní. Důkazem jsou závody dračích lodí kojetínských  škol, které se staly nedílnou součástí Velké ceny Domu dětí a mládeže v Kojetíně. Účastní se samozřejmě i třídy nižšího stupně Gymnázia Kojetín.

V přípravném období třídy absolvovaly trénink v jízdě na dračí lodi. V pátek 14.6.2019 se pak konaly samotné závody.  Dopolední klání nenechalo nikoho suchým – závodníky v lodích ani diváky na břehu, kteří se v horkém dni zchladili i závěrečnou vodní bitvou. Všichni účastníci akce odjížděli mokří, ale spokojení. Pro pořádek uvádím umístění tříd Gymnázia Kojetín. V kategorii 6. a 7. tříd se nováčci z primy umístili nečekaně na 3. místě a borci ze sekundy na místě prvním. V kategorii 8. a 9. tříd nezbylo zřejmě jejich starším spolužákům v závěru školního roku tolik sil.  Umístili se následovně. Tercie na 6. místě a kvarta na 5. místě.

Mezi příznivci dračích lodí z Gymnázia Kojetín vzklíčila v průběhu závodů zajímavá myšlenka. Vytvořit reprezentační posádku Gymnázia Kojetín ze žáků vyššího gymnázia a v příštím školním roce se  zúčastnit regionálních závodů  v této kategorii. Tak uvidíme…

 

Obrázek dole: