Projekty

Jste zde

Domů

Na Gymnáziu Kojetín studuje celá řada skvělých sportovců. Volejbalisté, kanoisté, fotbalisté, házenkáři atd. V letošním školním roce k nim přibyla reprezentantka České republiky v krasojízdě – žákyně 1. ročníku   Michaela Vosíčková.

Dne 9.2.2019 se v Němčicích nad Hanou uskutečnilo první letošní kolo Českého poháru v krasojízdě. V kategorii juniorek zvítězila Michaela Vosičková z pořádající TJ Stavební stroje Němčice nad Hanou, která odsunula na druhou pozici papírově nejsilnější Štěpánku Řasovou z TJ Pankrác Praha o neuvěřitelných 0,03 bodu. Na třetím místě skončila další zástupkyně domácího krasojezdeckého oddílu - Alena Florová. Společně pak Michaela Vosičková s Alenou Florovou ovládly i kategorii juniorek dvojic.

Hned následující den (10.2.2019) proběhlo v Němčicích nad Hanou Mistrovství Olomouckého kraje v krasojízdě, kde se proti sobě utkali jen zástupci němčické krasojízdy, neboť němčický oddíl je v celém Olomouckém kraji jediný. Stejně jako v sobotu, i v neděli zvítězila Michaela Vosičková. Alena Florová skončila druhá a na stupních je tentokrát doplnila Helena Bartošíková.

Michaela Vosičková s Alenou Florovou se pak společně staly Mistryněmi Olomouckého kraje ve dvojicích, když v juniorské kategorii neměly žádné konkurentky. Tato skutečnost ale nijak nesnižuje jejich kvality, díky kterým byly povolány do české reprezentace a budou Českou republiku reprezentovat na letošním Mistrovství Evropy. Obě mají možnost se kvalifikovat na Mistrovství Evropy i v kategorií juniorek jednotlivkyň, kde je ale boj o dvě nominace ještě otevřenou záležitostí a případnou účast si budou muset vybojovat ve velmi silné konkurenci.