Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ve dnech 25.2. až 1.3. 2019 se uskutečnil lyžařský a snowboardový kurz pro sekundu v Kunčicích u Starého Města v Jeseníkách. Žáci dorazili v pondělí ráno k autobusu nadšení z přicházejícího společného zážitku a plní očekávání, co všechno jim kurz přinese. Na kurz vyjeli jak zkušenější lyžaři a snowboradistky, schopní suverénně zdolat kunčické svahy, tak i naprostí začátečníci, kteří zatím nevěděli, jak se na svahu chovat, či jak vůbec zabrzdit.

Ostřílení lyžaři si pomocí nejrůznějších cvičení zdokonalovali svou jízdu, svůj osobitý styl se snažili přizpůsobit ideálu a vyzkoušeli si i nejsoučasnější techniku jízdy – carving. Snowboardové družstvo se skládalo ze samých dívek, které utvořily perfektně spolupracující tým, v němž zlepšovaly svou jízdu a hlavně v odpoledních hodinách vylepšovaly své schopnosti v jízdě po nerovnostech. Začátečníci se naučili zvedat se na svahu, brzdit, vyjet na vrchol sjezdovky jak pomocí pomy, tak sedačkové lanovky a také zdolat kunčické svahy nejprve pluhem, následně technikou přívratu či paralelního oblouku.

Ke krásným lyžařským zážitkům nám přispělo nádherné počasí. Celý týden, kromě pátečního dopoledne, svítilo sluníčko a umožnilo nám tak nádherné výhledy z tzv. Trianglu na okolní obce, kopce, sjezdovky, ale také na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd.

Večerní program všem zúčastněným postupně organizovala jednotlivá družstva, která využila vědomostních, logických, společenských, kooperačních i akčních her, a postarala se tak o perfektní zábavu.

Všem účastníkům kurzu patří veliká pochvala za vzorné chování jak na svahu, tak na chatě U Profesora, kde jsme byli ubytovaní.

Obrázek dole: