Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Letošním školním rokem Gymnázium Kojetín obnovuje přerušenou tradici jednodenních lyžařských a snowboardových zájezdů. V nich jde především o přípravu na lyžování a snowboardování o jarních prázdninách a na školních lyžařských kurzech.

     Ve čtvrtek 14. 2. 2019  se po více než šestileté přestávce konal další z nich.  Směřoval do Orlických hor do Skiareálu Čenkovice – Červená voda. V 6:45 hod. se 40 žáků a 4 vyučující sešli před budovou školy. Po nakládce materiálu, kontrole potřebných potvrzení a nástupu do autobusu jsme vyrazili za sněhem do Orlických hor. Kolem 9:30 hod. jsme dorazili do lyžařského střediska. Velké poděkování paní řidičce Haně Kraťachové za to, že nás autobusem přiblížila až do těsné blízkosti sjezdovky. Přezutí, převlečení a rozdání skipasů pak bylo dílem chvilky. Hurá na svah!  I přes panující mlhu jsme si řádně zajezdili jak v Čenkovicích tak ve Skiareálu Červená voda. Ke krátké obědové pauze jsme se potom sešli v našem autobusu a po nezbytném odpočinku jsme vyrazili i na odpolední ježdění.  Vylyžovali a vysnowboardovali jsme se do sytosti. Před pátou jsme odjeli zpět do Kojetína, do kterého jsme dorazili spokojeně unavení v 19:30 hod. Děkujeme všem účastníkům zájezdu z řad studentů za jeho bezproblémový průběh, stejně tak instruktorkám - paním učitelkám Vladimíře Mikle, Pavle Minaříkové a Marii Braunerové.

     Příští rok Vás pozveme na jednodenní lyžařský zájezd Gymnázia Kojetín na Bílou do Moravskoslezských Beskyd.

     V této zimní sezóně Gymnázium Kojetín pořádá ještě dva lyžařské a snowboardové kurzy. První se bude konat od  25.2. do 1.3. 2019 v Kunčicích u Starého Města pod Kralickým Sněžníkem a je určen žákům sekundy. Druhý proběhne od 24.3. do 30.3.2019 v lyžařském středisku Kaprun – Kitzsteinhorn v Rakousku. Určený je žákům 2. ročníku, sexty GKJ a doplněný žáky z dalších ročníků. 

                                                                                                                              Jiří Štefek

 

Obrázek dole: