Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Velmi úspěšně si vedli naši studenti na soutěži ROBOTI@FSI, kterou pořádala Fakulta strojního inženýrství VUT Brno. Družstvo ve složení Filip Novotný, Ondřej Galeta, Jakub Okruhlica (všichni V7) a Eduard Bleša (4. ročník) obsadilo celkově druhé místo.

Finálovému klání předcházelo kvalifikační školní kolo, kde bylo úkolem naprogramovat virtuálního (imaginárního) robota tak, aby v simulaci co nejrychleji absolvoval jízdu po zadané dráze. Z 22 přihlášených družstev skončili v této kvalifikaci naši studenti na třetím místě, přičemž postupovalo 12 nejlepších. 

28. ledna 2019 bylo na půdě VUT úkolem robota skutečně postavit a to z Lega Mindstorms, opět šlo o to zajet danou dráhu v co nejkratším čase. Naše čtveřice vsadila při konstrukci a programování na jistotu, tedy místo úsilí o rychlost se snažila, aby stroj byl schopný s maximální spolehlivostí projet celou dráhu. Tato taktika slavila úspěch. Po pětihodinovém úsilí se podařilo postavit a naprogramovat robota, který byl pouze jedním ze dvou, kterým se podařilo obtížnou trať zdolat až do cíle. Naši studenti získali druhé místo a za sebou nechali všechna nejprestižnější gymnázia Moravy.

Filip Novotný