Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Začalo to zhruba před rokem a čtvrt, kdy Áďu Buráňovou napadlo, že bychom se mohli přihlásit do televizní soutěže Bludiště. Celá třída souhlasila, a tak jsme podali přihlášku.

Pár dní před Vánocemi se panu učiteli ozvali z České televize, už i s konkrétním termínem natáčení. Byl stanoven na 8. ledna v ostravském studiu ČT. Tím to ale nekončilo. Museli jsme natočit minutové video o naší třídě, vybrat reprezentanty, vytvořit název týmu a zařídit několik dalších důležitých věcí, s kterými nám pomohl náš třídní učitel Mgr. Jiří Štefek.

V úterý 8. ledna v  ranních hodinách jsme se celá třída kvarta a několik žáků tercie vydali na zhruba dvouhodinovou cestu do Ostravy, aby se z nás staly televizní hvězdy. Třídu reprezentovali Adéla Buráňová, Nina Pešová, Veronika Kopřivová a Kamil Zalabák. Kapitánkou týmu byla Adéla Buráňová, protože kdyby s nápadem o Bludišti nepřišla, sedíme ve škole a píšeme diktát. Po příjezdu do studia už nás čekal televizní štáb. Čtveřice reprezentantů byla navíc obohacena o povinnou návštěvu šatny, kde bylo nutné vybrat natáčecí kostýmy. Po šatně následovala maskérna, kde jsme se při zkrášlování našich tváří dozvěděli novinky v pravidlech a poprvé se potkali s moderátorem celého pořadu. Následný krok byl do natáčecího studia, kde se nám otevřel úžasný pohled na všechny ty kamery, světla a televizní vymoženosti, které většina z nás viděla poprvé na vlastní oči. Se samotným natáčením soutěže jsme začali pár minut po deváté hodině.

První disciplína byla lezení po žebříku s cílem zazvonit na zvon, a tím získat pro tým výhodu výběrem témat pro následné otázky a budoucí zisk bludišťáků. Do této výzvy se vrhli Nina Pešová a Kamil Zalabák. Po tomto úkolu následovalo lanové centrum s možným ziskem až sedmnácti bludišťáků, ale z důvodu časového limitu je to skoro nemožné. Dále dle scénáře se natáčel vědomostní kvíz mezi oběma týmy, ale ještě předtím přišla na řadu soutěž pro třídní učitele. Tato disciplína patří mezi ty nejtěžší. Na závěr oba týmy soupeřily v laserovém bludišti.

Po základní části se sečtou bludišťáci u každého týmu. Za každé 4 bludišťáky získá tým jednu nápovědu. Se ziskem dvaceti šesti bludišťáků jsme získali šest indicií. Náš soupeř získal jedenáct bludišťáků a to mu vyneslo dvě nápovědy. V soutěži platí důležité pravidlo, že pokud po tajence bude remíza v získaném počtu bludištáků, vyhraje tým, co uhodl tajenku. Podstatná informace je ta, že vítěz tajenky získá patnáct bludišťáků.

Po náročném šestihodinovém natáčení, pro soutěžící skoro bez přestávek, jsme nastoupili do autobusu a odjeli směr Kojetín.  Jedinou radost unavené třídě způsobil průjezd kolem vítkovického stadionu, kde hraje ligové utkání FC Baník Ostrava. V menších skupinkách došlo i na baníkovské písničky a fanouškovské pokřiky.

Velké poděkování patří třídnímu učiteli panu Mgr. Jiřímu Štefkovi za všechno to papírování a administrativu, paní učitelce Mgr. Veronice Petřekové, která neodmítla naši nabídku a jela jako druhý pedagogický dozor. Dále pak Tomáši Buráňovi, který jel jako zástupce sponzora společnosti Falco Computer a po celou dobu akce dělal psychickou podporu soutěžícím. V neposlední řadě i škole, která nám tuto televizní zkušenost umožnila, a všem reprezentantům a fanouškům kvarty a tercie, protože oni tvořili tu výbornou atmosféru. Nesmím také zapomenout na Marka Hedvíčka, který nám dělal fotografa po celou dobu akce a natáčel úvodní video o naší třídě.

               

                                                                                                   Kamil Zalabák

    Gymnázium Kojetín bude na obrazovkách České televize na stanici ČT:D v sobotu 9. února.

 

 

Obrázek dole: