Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Gymnázium Kojetín se letos poprvé zapojilo prostřednictvím Lei Hönigové a Terezy Švarcové do ankety Dětský čin roku. Dívky napsaly o naší celoškolní pomoci dětem v Kambodži a na Ukrajině. Mezi 630 příběhy byly vybrány do užší nominace a společně s dalšími čtyřmi příběhy byla naše charitativní práce pro Kambodžu a Ukrajinu představena na webu Dětský čin roku v kategorii Kolektivní pomoc. Na webové stránce mohly děti z celé České republiky hlasovat pro takový čin, který si podle nich zaslouží největší ocenění. Náš příběh skončil v hlasování na druhém místě, ale porotě se naše pomoc dětem líbila natolik, že se nám rozhodla udělit speciální cenu poroty. Proto se Terka s Leou a dalšími 5 studenty septimy, kteří se nejvíc zapojili a zapojují do projektu Ukrajina a Keňa, vydaly ve čtvrtek 6. prosince na Staroměstskou radnici v Praze, kde proběhlo slavnostní vyhlášení Dětského činu roku 2018.

Ceny se udílely celkem v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Po vyhlášení těchto kategorií přišly na řadu tři speciální ceny poroty. Při slavnostním vyhlášení jsme si vyslechli všechny oceněné příběhy a vítězové si převzali ceny z rukou patronů jednotlivých soutěžních kategorií – herceJana Révaie, herečky Jitky Čvančarové, zpěvačky Petry Černocké, moderátorky Lucie Křížkové, sportovce Jiřího Ježka, moderátorky Zory Jandové a herce Daniela Švába. Slavnostní atmosféru umocňovala přítomnost a blahopřání od zástupců MŠMT, Magistrátu hlavního města Prahy, Policie ČR a partnerských firem. Celé slavnostní vyhlášení moderoval Aleš Háma.

Po vyhlášení ankety nás čekala ještě jedna příjemná záležitost. Odpoledne jsme strávili v Muzeu čokolády a voskových figurín Chocotopia. Seznámili jsme se s historií čokolády, ochutnali jsme čokoládu z Peru, Kostariky a Belgie, viděli jsme výrobu čokoládových pralinek, které jsme si také mohli ochutnat. V muzeu jsme potkali spoustu světoznámých osobností, například Miloše Formana, Brada Pitta, Micka Jaggera, královnu Alžbětu II. Jen škoda, že byli všichni z vosku.

 

Obrázek dole: