Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

   

               Once upon a time....or legend has it.... i tak začínalo divadelní ztvárnění legendy o vzniku Halloweenu na prknech našeho gymnázia. V průběhu pátečního dopoledne se  třídy nižšího gymnázia zúčastnily premiéry tohoto netradičního pojetí legendy o Jacku O´Lanternovi. Hlavních rolí se ujali studenti  septimy. Roli nejdůležitější, tedy roli Jacka, opilce a budižkničemu, který  dokázal oklamat ďábla, obsadil Kuba Otáhal. Hospodskou Zrzinu zcela autenticky zahrála Lucka Sigmundová, která společně s místní drbnou, kterou si zahrála Ivanka Hlavinková, nepromarnila ani chvilku a zpovzdálí společně komentovaly nejdůležitější momenty ze života dalších postav příběhu. Nelze opomenout ani smrťáka a manžela „podpantofláče“ v jedné osobě v podobě Pavla Otáhala a jeho jemnou ženušku Janinku alias Janičku Novotnou.  V nadpřirozených rolích velmi reálně působila Míša Zavřelová jako šéfka pekla, Luciferka. Její zloba se vždy snesla,  a to zcela oprávněně, na hodného čerta v podobě Monči Kopřivové, kterému se ani na druhý pokus nezdařilo přitáhnout Jacka tam, kam patří, tedy do pekla.                                                  

              Když už konečně přišel Jackův čas a ani samo peklo Jacka nepřijalo, pokusil se dostat alespoň do nebe. Tam však andělsky strážila Denča Netopilová a Jack neměl šanci se k bráně ani přiblížit, a tak mu nezbylo nic jiného než bloudit po světě - ani živý, ani mrtvý. Celý příběh svou brilantní angličtinou doprovázel  Pepík Kusák v roli vypravěče.

         Vzhledem k tomu, že si studenti celý rýmovaný scénář napsali a přeložili sami, vznikla zcela originální hra s vtipnými momenty zasazenými do dění školy. A ač byl Jack opravdu velký gauner, každý svůj dopitý Birell vypláchl, plechovku sešlápl a vhodil do koše, určeného pro  Keňu. J  

 

Obrázek dole: 

Komentáře

:-)

 

hihi