Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 

Exkurze sextánů a druháků do Kroměříže na časově malém prostoru nabídla hned několik aktivit – jednak jsme se v barokně-rokokové Staré knihovně Arcibiskupského zámku setkali mj. i s manuskripty a libri prohibiti, navštívili Novou i Trezorovou knihovnu, jednak jsme návdavkem dostali možnost nahlédnout do běžně veřejnosti nepřístupných prostor s pozdně gotickým portálem v průčelí věže zámku – a to vše díky vstřícnosti našeho průvodce Bc. Cyrila Měsíce, kurátora a správce zdejší knihovny.

             Další rozměr nám nabídli Vládci noci v Muzeu Kroměřížska – objevovali jsme svět živočichů, jejichž aktivita začíná za soumraku a vrcholí v noci. V ztemnělých prostorách, napodobujících přirozené prostředí těchto zvířat, jsme jen za svitu baterky zjišťovali, pomocí čeho se zvířata ve tmě orientují, jaký vliv má na jejich život člověk a světelný smog.

             Poté jsme se z doposud spíše pasivních posluchačů, diváků a čtenářů stali aktivními průvodci a návštěvníky-cizinci – do anglicky komentované prohlídky města se zapojili opravdu všichni. Někteří průvodci byli za skvělou angličtinu ocenění uznalým poklepáním na rameno i náhodně procházejícími místními obyvateli (že, Štěpáne J).

             Nakonec nám prostory Podzámecké zahrady poskytly jeviště (v pozadí s krásnou siluetou zámku) i hlediště pro commedii dell´arte v podání druháků.

 

Obrázek dole: