Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 

Maturitní ročníky, oktáva a čtvrťák, z Gymnázia Kojetín, podstoupily svůj poslední společný školní výlet. Cílovou destinací bylo hlavní město Praha.

 

Výlet začal v úterý 11. 9. 2018 a naší první pražskou zastávkou byl hotel Pramen, kam jsme na tři noci složili zavazadla i hlavy. Kolem druhé hodiny odpoledne už nás čekala procházka židovskou částí města, Josefovem, kde jsme také dostali nás první rozchod. První den byl završen večerním divadelním představením „Ptákovina" v Činoherním klubu.

 

Druhý den začal prohlídkou Pražského hradu a katedrály sv. Víta. A pak jsme zažili něco, co nikdo z naší školy před námi ještě nezažil – ocitli jsme se ve virtuální realitě! V podzemních částech domu hraček a her Hamleys jsme obdrželi speciální brýle se sluchátky, rukavice a něco, co připomínalo batoh, který nás teleportoval do doby Rudolfa II. – zde jsme se setkali s rabínem Löwem, jemuž jsme pomáhali najít ztraceného Golema. A aby toho nebylo málo, brána času nás přenesla do druhohor, kde si na nás brousil zuby tyranosaurus.

 

      Třetí den jsme se vydali na Vyšehrad a na Petřín, kde se jedna část studentů rozhodla jít na rozhlednu a ta druhá projít zrcadlové bludiště. Odpoledne nás čekala druhá zajímavá prohlídka, a to Muzeum smyslů, kde se nacházely různé vizuální, hmatové a sluchové exponáty, díky kterým nám smysly doslova zešílely. Třešničkou na dortu byla procházka noční Prahou.

 

     Poslední den nám zbyl čas pouze na prohlídku Senátu ČR v prostorách Valdštejnského paláce na Malé Straně. Poté už jsme zamířili na Hlavní nádraží a s mírným zpožděním se vydali na cestu domů.                                                                      Petr Žák, oktáva GKJ

 

Obrázek dole: