Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

 

VYJÁDŘENÍ MŠMT K DEZINFORMACÍM O AKTUÁLNÍCH PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍCH VE ŠKOLÁCH: ZDE.


Upozornění!

Vstup na zrenovované venkovní hřiště GKJ v rámci tělesné výchovy pouze v sálové obuvi nezanechávající šmouhy.

Vážení rodiče a uchazeči o studium na naší škole z pátých a z devátých tříd základních škol, vážení prarodiče, přátelé školy i bývalí studenti, kteří nás v tento den pravidelně  navštěvujete, s politováním Vám oznamujeme, že jsme se vzhledem k rostoucímu počtu onemocnění COVID-19 a měnícím se podmínkám ohledně vládních opatření týkajících se veřejných akcí rozhodli zrušit Den otevřených dveří na našem gymnáziu plánovaný na 4. prosince 2021.

Těšíme se však na Vás 29. ledna 2022 a doufáme, že situace se bude vyvíjet tak, abychom se s Vámi v tomto termínu mohli během Dne otevřených dveří Gymnázia Kojetín společně setkat v budově naší školy.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V historii gymnázia Kojetín proběhl vůbec největší lyžařský kurz, kterého se účastnilo přes 70 lyžařů a snowboardistů a to ze tříd V6, V7, 2. a 3. ročník.  Ještě předtím než jsme Kojetín v pondělí 3.1. opustili, muselo proběhnout hromadné testování na Covid-19. Naštěstí všechno dopadlo bez komplikací a PCR testy nezaznamenaly žádného pozitivního.

Letošní téma Aktivního občanství a Světové školy se týká problematiky odpovědné spotřeby a odpadů. Odpovědná spotřeba neboli udržitelný životní styl je celosvětově velmi aktuálním tématem a nejde jen o módní výkřik, ale spíše o dlouhodobý projekt nás všech na planetě Zemi.

V úterý 7. 12. 2020 proběhlo na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově okresní kolo matematické olympiády kategorie A. Naši školu reprezentoval Tomáš Flídr z oktávy a zvítězil s plným počet bodů.

Postupuje do krajského kola v Olomouci, které se bude konat 11. 1. 2022 v Olomouci.

Gratulujeme a budeme držet palce!

Ju

     Po měsících připomínek a pozměňujících návrhů, které jsme my - organizátoři školních lyžařských kurzů směřovali na MŠMT ČR, se konečně udála potřebná legislativní změna. Děkujeme. Co je tedy nového a pro kurzy tak zásadního?

Rozdávat radost je jedním z nejsmysluplnějších poslání. A rozdávat radost o Vánocích váží možná ještě o něco víc. Vždyť nejkrásnější svátky v roce neukazují všem jen vlídnou tvář a radost není závislá na velikosti nebo ceně. Náctiletí o tom vědí a budiž nadějí, že projevují účast na životě ostatních mnohdy víc než generace předchozí. 

Vážení spoluobčané,

Přemýšlíte, čím byste potěšili své blízké? Nabízíme vám netradiční výrobky z Keni, které se vyrábí nebo zpracovávají v keňském komunitním centru Ostrov Naděje u Viktoriina jezera. Tyto výrobky nám poslala paní Heřtusová z Centra Narovinu, které toto komunitní centrum v Keni založilo a dál ho podporuje právě nabídkou zboží v Česku. Vy, kteří už jste na gymnáziu nějaký ten pátek, si jistě vzpomenete na poutavé vyprávění paní Heřtusové o životě v této zemi v roce 2019. V tomto roce jsme se Keni věnovali v projektu Světová škola. Co si můžete u paní učitelky Dýmalové koupit?

I v letošním školním roce se především žáci primy a sekundy zapojili do společného projektu Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě a knihovny Jiříha Mahena v Brně a během října vytvářeli záložky do knih pro partnerskou školu na Slovensku, jíž bylo tentokrát Gymnázium Tvrdošín. Nyní už tedy naše záložky našly své místo v knihách slovenských kamarádů a naše knihy zdobí krásné výrobky slovenských partnerů – díky nim se neztratíme v rozečtené knize a s dobrou knihou se zase jistě neztratíme v životě :-).  

Letos se v projektu Světová škola a Aktivní občanství věnujeme udržitelné spotřebě a odpadům. Na druhou polovinu listopadu chystáme na gymnáziu malou burzu her, hraček pro starší děti (10 roků a více), knížek, komiksů a školních potřeb. Pokud  máte doma některé z těchto věcí, které už nepoužíváte a chtěli byste je věnovat na burzu (a rodiče s tím souhlasí), doneste je ve dnech 15. – 19. 11. do školy. Tyto darované věci se budou vybírat každé ráno od 7:45 do 8:05 v biologické laboratoři.

Stránky