Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů » O nás

Historie gymnaziálního školství v Kojetíně sahá do padesátých a šedesátých let 20. století, kdy v Kojetíně existovala jedenáctiletá střední škola a poté všeobecně vzdělávací škola. Její poslední žáci ukončili studium maturitní zkouškou ve školním roce 1964/65. Poté byla škola zrušena a žáci převedeni do Přerova.

Nová historie školy je spojena s rokem 1993. Iniciátorem založení školy byl bezesporu její budoucí ředitel RNDr. Jaroslav Kopřiva (ve funkci 1993 – 1998). O zřízení gymnázia projevilo významný zájem i tehdejší vedení města Kojetína a kojetínské radnice i v dalších letech škole jenom přála a podporovala ji.

Škola sídlila původně v prostorách ZŠ Svatopluka Čecha, kde si zmodernizovala prostory k výuce. Protože žáků přibývalo (počet tříd byl v modelu školy plánován na dvanáct), bylo nutné hledat nové prostory. Výuka se tedy přestěhovala na novou adresu budovy bývalé ISŠ a získala zcela novou moderní přístavbu s venkovním sportovním areálem. Zde sídlí škola dosud.

První maturanti vyšli ze školy v roce 1997, byli to absolventi čtyřletého studia. Od tohoto roku opouštějí budovu školy jak absolventi čtyřletého, tak i osmiletého výukového cyklu.

Více o historii školy v PDF.

Ověřená instituce

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

RSS kanál