Jste zde

Domů » Žáci

Debatní klub

V říjnu se debatování na naší škole rozběhlo naplno. Dne 4.10. se  pořádal ukázkový Debatní den  pro první ročník. Žáci si mohli vyzkoušet vše, co taková debata obnáší. Od úvodního seznámení přes přípravu až k samotné debatě před rozhodčími. Po  celý den jim pomáhali zkušení debatéři pod vedením PhDr. Dohnalové. Všichni si debatování užili a my rádi vítáme nové debatéry.

V polovině měsíce jsme strávili víkend na debatním turnaji V Hradci Králové a závěr měsíce patřil účasti na workshopu v Athénách.

Text T. Skaličková, foto P. Dynžík

Během pátečního vyučování proběhlo na naší škole debatní dopoledne.  Žáci prvního ročníku  se seznámili s debatním programem, který probíhá na škole v rámci Debatního klubu.

První část se věnovala teorii, v další se připracovali v týmech na debaty, které proběhly v závěru. Všichni si tak prakticky vyzkoušeli jednoduchý debatní formát 5x5.

Druhá a třetí část programu probíhala za výrazné pomoci stávajících debatérů a absolventů naší školy, kterým tímto mockrát děkujeme.

Díky tomuto projektu jsme získali nové aktivní debatéry.

O víkendu 20. -22. ledna se studenti debatního klubu Gymnázia Kojetín

zúčastnili debatního turnaje v Pardubicích, který proběhl v angličtině. Pro

studenty je to zajímavá forma, kterou si můžou nad rámec výuky procvičit

svoji angličtinu a poměřit síly s dalšími debatéry z celé republiky.

Tentokrát se kupříkladu debatovalo o zpoplatnění  zdravotnictví

 a regulaci držení  zbraní.

 

Erik Szcotka , oktáva

19. prosince se studenti našeho gymnázia už tradičně zúčastnili Vánočního turnaje v debatování na Gymnáziu Jiřího Wolkra v Prostějově. Tým ve složení Ondřej Gardavský, Erik Szcotka, Václav Holub, Lukáš Galeta a Martin Bartoněk se umístil na druhém místě.

Gratulujeme!

První prosincový den proběhl pro žáky primy a prvního ročníku v duchu debatování. Naši zkušení debatéři předávali své zkušenosti a seznámili své mladší spolužáky s aktivitou, která má na naší škole dlouholetou tradici.

Do debatování jsme já a moje kamarádka Lucka začali chodit loni ke konci školního roku. Letos se k nám přidal ještě náš kamarád Eda, a tak jsme utvořili tým a přihlásili se na turnaj. Ten se konal od pátku 16. 10. do neděle 18. 10. 2015 a pro všechny z nás to bylo něco nového. Těšili jsme se, ale přesto jsme byli i trochu nervózní. Turnaj se naštěstí konal až v České Třebové, kam jsme jeli docela dlouho, takže nás našich obav zbavili cestou zkušenější debatéři. Na místo jsme přijeli plní energie a dobré nálady.

Debatní klub začal na gymnáziu pracovat v roce 2000 a v průběhu jeho existence se tu vystřídal nemalý počet debatérů.  Kromě debatní činnosti ve škole se debatéři pravidelně zapojují do různých debatních soutěží a turnajů, kde získali řadu úspěchů..