Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

Milé studentky, milí studenti Gymnázia Kojetín,

ve středu 1. září vás všechny s radostí přivítáme na našem gymnáziu. Moc si všichni přejeme, aby to bylo na celých deset měsíců a pokud možno bez různých omezení. Přeji vám, aby vám nadcházející školní rok přinesl řadu úspěchů ve studiu,  hodně zajímavých aktivit a zážitků a abyste jej prožili ,,normálně,“ v příjemné a přátelské atmosféře, kterou si společně vytvoříme. >>...více...<<

VYJÁDŘENÍ MŠMT K DEZINFORMACÍM O AKTUÁLNÍCH PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍCH VE ŠKOLÁCH: ZDE.


Upozornění!

Vstup na zrenovované venkovní hřiště GKJ v rámci tělesné výchovy pouze v sálové obuvi nezanechávající šmouhy.

 

Aplikace eRouška - informace - ZDE.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pondělí 11. října do středy 13. října se na gymnáziu uskuteční dlouho odkládaný sběr starého papíru. Donést či dovézt můžete novinový papír, letáky i kartóny. Papír nemusí být roztříděný, ale musí být pevně svázaný.

Hned první školní den žáci primy našeho gymnázia společně poprvé nastoupili do autobusu a odjeli na adaptační kurz, který se tradičně konal na Tesáku v Hostýnských vrších.

 

 

Měl(a) bys odvahu prezentovat před 20 cizími učiteli? Michal Takač a Daniel Palička odvahu měli a s touto výzvou se úspěšně poprali na učitelské konferenci Učíme v globálních souvislostech v Olomouci. Před učiteli prezentovali společně s paní učitelkou Dýmalovou projekt „V ohrožení“, který nás provázel druhým pololetím minulého školního roku. Ohroženým živočichům jsme se věnovali v rámci projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech pod vedením neziskové organizace ARPOK.

Milé studentky, milí studenti Gymnázia Kojetín,

     Celým druhým distančním pololetím školního roku provázel žáky, učitele i veřejnost projekt Sportovní výzvy Gymnázia Kojetín. Tělesná výchova se v té době povinně nevyučovala, sportovní aktivity byly postupně omezovány a zakazovány.

Rádi naše projekty Světové školy a Aktivního občanství v globálních souvislostech doprovázíme charitativní akcí a letos se nám povedly hned dvě. Ta první, která se odehrála v květnu, byla propojená se sportovní cyklistickou výzvou gymnázia. Společně s učiteli tělesné výchovy jsme motivovali studenty gymnázia k výšlapům do okolí s bonusem navíc. Za každé dva ujeté kilometry se načítala jedna koruna v pomyslné kasičce. Celkem studenti a učitelé najeli 5 448 km a v kasičce se tak nastřádalo 2 724 Kč.

Předposlední den školního roku vyrazili poprvé žáci primy, sekundy, tercie a kvarty Gymnázia Kojetín na exkurzi do regionálních firem v Kroměříži. V areálu firmy Kamax-metal s.r.o. byl pro ně připraven vskutku zajímavý a netradiční program. Žáci se při něm dozvěděli mnoho zajímavého o práci v místních firmách i o jejich výrobních provozech. Nejvíce ocenili, že si prakticky veškeré činnosti mohli sami vyzkoušet (samozřejmě pod dohledem odborníků a vybaveni náležitými ochrannými prostředky).

Daniel Palička, Jakub Smolík a Angela Dynžíková

Dnes, 25. června 2021, se vybraní studenti Gymnázia Kojetín zúčastnili tradičního Běhu proti drogám, který startoval v areálu místního fotbalového stadionu. V letošním roce byla pro běžce starší 15-ti let kvůli nevlídnému počasí přesunuta trasa, a tak si naši zástupci mohli vyzkoušet trať kolem rybníka Na Hrázi, který obkroužili dvakrát.

Myšlenku závodu podpořili celkem tři studenti a jedna zástupkyně učitelského sboru a tři z nich si doběhli pro zlatou medaili, což považujeme za velmi pěkný výkon.

 

Nejisté začátky mívají často dobrý konec a tak to bylo i s letošním projektem „V ohrožení“. Moc jsem si nedovedla představit, jak při distanční výuce zvládneme další projekt Světové školy a nového projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech. Jsem moc ráda, že se ve škole našlo 16 pracovitých a šikovných studentek a studentů, kteří si téma projektu odhlasovali a pustili se do něj.

V těchto parných dnech možná přijde k duhu procházka ve stínu lip a javorů kolem rybníka Na Hrázi. Vezměte s sebou rodiče, sourozence nebo prarodiče a běžte se podívat na výstavu pod širým nebem věnovanou ohroženým živočichům. Tuto výstavu připravili studenti zapojení do projektu Světová škola a Aktivní občanství v globálních souvislostech. Celkem na 10 stanovištích se seznámíte s ohroženými obratlovci a bezobratlými, dozvíte se o některých projektech zoologických zahrad podporujících ohrožené druhy a vyzkoušíte si vyřešit nejrůznější hádanky, doplňovačky a „poznávačky“.

Stránky