Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

 

Organizace výuky a provoz Gymnázia Kojetín v období od 24. května 2021:

Z rozhodnutí MŠMT ČR se od 24. 5. 2021 umožňuje  prezenční výuka žáků celého gymnázia.  

Organizace výuky - ZDE v PDF. 


Pro uchazeče o studium:

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 - čtyřleté studium - 2. kolo - ZDE v PDF.

Co potřebujete vědět o přijímacím řízení 2021 - ZDE v PDF.

 


Úřední hodiny na gymnáziu po dobu letních prázdnin: středa 9:00 - 11:30 a 13: 00 - 15:30 kromě 18. 8.

Upozorňujeme studenty, že pro potvrzení známek na VŠ jsou vyhrazeny pouze dopolední úřední hodiny.


Aplikace eRouška - informace - ZDE.


OPATŘENÍ GYMNÁZIA KOJETÍN V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM (21. 9. 2020) - ZDE.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Celým druhým distančním pololetím školního roku provázel žáky, učitele i veřejnost projekt Sportovní výzvy Gymnázia Kojetín. Tělesná výchova se v té době povinně nevyučovala, sportovní aktivity byly postupně omezovány a zakazovány.

Rádi naše projekty Světové školy a Aktivního občanství v globálních souvislostech doprovázíme charitativní akcí a letos se nám povedly hned dvě. Ta první, která se odehrála v květnu, byla propojená se sportovní cyklistickou výzvou gymnázia. Společně s učiteli tělesné výchovy jsme motivovali studenty gymnázia k výšlapům do okolí s bonusem navíc. Za každé dva ujeté kilometry se načítala jedna koruna v pomyslné kasičce. Celkem studenti a učitelé najeli 5 448 km a v kasičce se tak nastřádalo 2 724 Kč.

Předposlední den školního roku vyrazili poprvé žáci primy, sekundy, tercie a kvarty Gymnázia Kojetín na exkurzi do regionálních firem v Kroměříži. V areálu firmy Kamax-metal s.r.o. byl pro ně připraven vskutku zajímavý a netradiční program. Žáci se při něm dozvěděli mnoho zajímavého o práci v místních firmách i o jejich výrobních provozech. Nejvíce ocenili, že si prakticky veškeré činnosti mohli sami vyzkoušet (samozřejmě pod dohledem odborníků a vybaveni náležitými ochrannými prostředky).

Daniel Palička, Jakub Smolík a Angela Dynžíková

Dnes, 25. června 2021, se vybraní studenti Gymnázia Kojetín zúčastnili tradičního Běhu proti drogám, který startoval v areálu místního fotbalového stadionu. V letošním roce byla pro běžce starší 15-ti let kvůli nevlídnému počasí přesunuta trasa, a tak si naši zástupci mohli vyzkoušet trať kolem rybníka Na Hrázi, který obkroužili dvakrát.

Myšlenku závodu podpořili celkem tři studenti a jedna zástupkyně učitelského sboru a tři z nich si doběhli pro zlatou medaili, což považujeme za velmi pěkný výkon.

 

Nejisté začátky mívají často dobrý konec a tak to bylo i s letošním projektem „V ohrožení“. Moc jsem si nedovedla představit, jak při distanční výuce zvládneme další projekt Světové školy a nového projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech. Jsem moc ráda, že se ve škole našlo 16 pracovitých a šikovných studentek a studentů, kteří si téma projektu odhlasovali a pustili se do něj.

V těchto parných dnech možná přijde k duhu procházka ve stínu lip a javorů kolem rybníka Na Hrázi. Vezměte s sebou rodiče, sourozence nebo prarodiče a běžte se podívat na výstavu pod širým nebem věnovanou ohroženým živočichům. Tuto výstavu připravili studenti zapojení do projektu Světová škola a Aktivní občanství v globálních souvislostech. Celkem na 10 stanovištích se seznámíte s ohroženými obratlovci a bezobratlými, dozvíte se o některých projektech zoologických zahrad podporujících ohrožené druhy a vyzkoušíte si vyřešit nejrůznější hádanky, doplňovačky a „poznávačky“.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 - 2. kolo - čtyřleté studium - ZDE v PDF.

      Určitě všichni známe zatmění mysli, při kterém, ať se snažíme sebevíc, si nemůžeme na něco vzpomenout. Jsem moc rád, že takový druh zatmění nenastal u letošních maturantů ze zeměpisu. Všech 19 zeměpisných maturantů úspěšně složilo maturitní zkoušku a mnozí na výbornou. Gratuluji!

      V letošním roce zeměpisné soutěže Eurorebus opět žáci Gymnázia Kojetín zabodovali. Za celoroční plnění on-line tesů a kvízů nahráli na svá osobní herní konta, třídní konta a školní konto v celkovém součtu 246 250 bodů. I přes pozměněný formát celoroční internetové soutěže se osmi  třídám GKJ nakonec podařilo postoupit do celostátního finále této nejmasovější vědomostní akce v České republice. Konkrétně si postup vybojovaly v kategorii ZŠ 01 reprezentace primy a sekundy, v kategorii ZŠ 02 třídy tercie a kvarty a v kategorii SŠ kolektivy 1. ročníku, kvinty, sexty a 3. ročníku.

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ KE STUDIU PRO ROK 2021/2022 - 2. KOLO:

Stránky