Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

 

VYJÁDŘENÍ MŠMT K DEZINFORMACÍM O AKTUÁLNÍCH PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍCH VE ŠKOLÁCH: ZDE.


Upozornění!

Vstup na zrenovované venkovní hřiště GKJ v rámci tělesné výchovy pouze v sálové obuvi nezanechávající šmouhy.

Vážení rodiče a uchazeči o studium na naší škole z pátých a z devátých tříd základních škol, vážení prarodiče, přátelé školy i bývalí studenti, kteří nás v tento den pravidelně  navštěvujete, s politováním Vám oznamujeme, že jsme se vzhledem k rostoucímu počtu onemocnění COVID-19 a měnícím se podmínkám ohledně vládních opatření týkajících se veřejných akcí rozhodli zrušit Den otevřených dveří na našem gymnáziu plánovaný na 4. prosince 2021.

Těšíme se však na Vás 29. ledna 2022 a doufáme, že situace se bude vyvíjet tak, abychom se s Vámi v tomto termínu mohli během Dne otevřených dveří Gymnázia Kojetín společně setkat v budově naší školy.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení spoluobčané,

Přemýšlíte, čím byste potěšili své blízké? Nabízíme vám netradiční výrobky z Keni, které se vyrábí nebo zpracovávají v keňském komunitním centru Ostrov Naděje u Viktoriina jezera. Tyto výrobky nám poslala paní Heřtusová z Centra Narovinu, které toto komunitní centrum v Keni založilo a dál ho podporuje právě nabídkou zboží v Česku. Vy, kteří už jste na gymnáziu nějaký ten pátek, si jistě vzpomenete na poutavé vyprávění paní Heřtusové o životě v této zemi v roce 2019. V tomto roce jsme se Keni věnovali v projektu Světová škola. Co si můžete u paní učitelky Dýmalové koupit?

I v letošním školním roce se především žáci primy a sekundy zapojili do společného projektu Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě a knihovny Jiříha Mahena v Brně a během října vytvářeli záložky do knih pro partnerskou školu na Slovensku, jíž bylo tentokrát Gymnázium Tvrdošín. Nyní už tedy naše záložky našly své místo v knihách slovenských kamarádů a naše knihy zdobí krásné výrobky slovenských partnerů – díky nim se neztratíme v rozečtené knize a s dobrou knihou se zase jistě neztratíme v životě :-).  

Letos se v projektu Světová škola a Aktivní občanství věnujeme udržitelné spotřebě a odpadům. Na druhou polovinu listopadu chystáme na gymnáziu malou burzu her, hraček pro starší děti (10 roků a více), knížek, komiksů a školních potřeb. Pokud  máte doma některé z těchto věcí, které už nepoužíváte a chtěli byste je věnovat na burzu (a rodiče s tím souhlasí), doneste je ve dnech 15. – 19. 11. do školy. Tyto darované věci se budou vybírat každé ráno od 7:45 do 8:05 v biologické laboratoři.

 

V rámci hodiny dějepisu jsme navštívili výstavu fotografií kojetínského spolku Signál 64, kterého je členem i náš spolužák Radim Klaper. Ten nám výstavu zpříjemnil svým komentářem k jednotlivým vystavovaným kouskům a uvedl nás do krásy umění, které se na první pohled může zdát méně náročné, než ve skutečnosti je. Poděkování patří Radimu Klaperovi také za to, že odpověděl na několik otázek a pomohl tak připravil zajímavé počtení pro ty, kteří se chtějí dozvědět víc.

 

Ve dnech 11. – 13. října proběhl na gymnáziu sběr papíru. Do sběru se zapojilo 10 tříd, žáky motivovalo nejen to, že pomohou recyklovat papír a velká část výtěžku půjde na charitativní akci spojenou s projektem Světová škola, ale také fakt, že třída, která odevzdá nejvíce papíru, pojede v červnu na jednu exkurzi navíc nad rámec chystaných akcí. V této mezitřídní soutěži zabodovala především kvarta, na druhém místě se umístila sekunda a na třetím místě sexta. Nejvíce se posbíralo novin a časopisů, a to 4,7 t, lepenky se podařilo shromáždit 1,4 t.

Jak určitě víte, v loňském školním roce jsme se v projektu Světová škola a Aktivní občanství v globálních souvislostech věnovali tématu ohrožených živočichů. V srpnu tento projekt prezentoval Dan Palička a Michal Takač na učitelské konferenci a v říjnu bylo na Ditě Komínkové a Marianě Kocmanové, aby projekt odprezentovaly během žákovské soutěže v Pevnosti poznání v Olomouci. Ve čtvrtek 7. 10. 2021 se zde sešli zástupci 11 škol zapojených do Aktivní občanství, aby sdíleli zkušenosti s vlastním projektem minulého školního roku. Jak tato soutěž dopadla? Vyhráli všichni!

Leták s informacemi pro uchazeče - ZDE v PDF.

Informace o maturitní zkoušce v roce 2022 ke stažení ve formátu PDF:

Stránky