Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Kvinta v Buchlovicích

 

Na začátku září, kdy všichni seděli v lavicích a už se učili, se žáci kvinty a 1. ročníku společně vydali na adaptační kurz do Buchlovic. Naše zážitky začaly a končily cestou autobusem, ale mezi nimi bylo pár krásně prožitých dnů. V první části našeho kurzu jsme si prošli první pomocí, vydali se na procházku a poznávali okolí. Tuhle první část zakončil sice krásný, ale poměrně dlouhý celodenní výlet na zámek a na hrad v Buchlovicích, kde jsme taktéž vstřebávali informace na slíbený test na konci kurzu. Tenhle už tak příjemný den jsme zakončili společným večerem s 1. ročníkem, kde jsme se mohli konečně trochu poznat. Třetí a čtvrtý den se role prohodily a my převzali program druhé třídy, kde jsme podnikli Cestu na Mars s naším novým kamarádem Pavlem. Byly to krásné dva dny plné smíchu, her a pozitivní energie. Děkuji všem učitelům a Pavlovi z agentury Midas za nové vzpomínky a krásně prožitý celý kurz. 

 

Míša Zavřelová

 

 

 

 

 

 

 


 

Ve dnech 5.9. – 9.9. 2016 se naše třída kvinta spolu s prvním ročníkem zúčastnila seznamovacího kurzu v Buchlovicích.

                V pondělí po příjezdu jsme měli zajímavou přednášku o první pomoci, kde jsme se dozvěděli i spoustu nových věcí. I když nám odpoledne nepřálo počasí, stejně jsme se vydali na krátkou procházku na nedaleký místní ranč a do Leopoldových lázní.

                Druhý den, v úterý ráno, jsme se spolu s panem učitelem Štefkem a paní učitelkou Petřekovou vydali na zámek do Buchlovic. Zde jsme si prošli zámeckou zahradu a poté se vypravili na výšlap na hrad Buchlov, kde nás čekala příjemná devadesátiminutová prohlídka interiérů.

                Ve středu a ve čtvrtek na nás čekal program s lektorem Pavlem Rampasem z agentury Midas. Hráli jsme hry v kolektivu, pozorně jsme poslouchali  jeho přednášky, vyplňovali testy, zamýšleli se nad sebou a zjistili o sobě spoustu nových věcí.

                Na závěr našeho vydařeného kurzu jsme se večer všichni sešli u táboráku, kde jsme si nad ohněm opékali špekáčky a zpívali známé písničky.

                Děkujeme všem za příjemný a naučný seznamovací kurz. Velké dík patří také panu učiteli Mgr. Jiřímu Štefkovi a paním učitelkám Mgr. Veronice Petřekové, Mgr. Daně Dýmalové a PhDr. Taťáně Dohnalové.

 

           Veronika Šlachtová, kvinta

                             

 


 

 

 

 

 

 

 

         

 

Obrázek dole: