Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 

Jak titul této stručné informace naznačuje, zapojili se do programu letošní Veřejné akademie 7. dubna 2016 velkou měrou právě naši nejmladší žáci – primáni. Tančili, zpívali, hráli a přednášeli. Jsme rádi, že právě oni ukázali, že se do budoucna máme na co těšit.

 

Samozřejmě, že i „známé tváře“ nezklamaly a obohatily program. Alespoň některá jména tedy připomeňme. Trio P. Kozák, N. Dřímalová a L. Konvičná se líbilo stejně jako neuvěřitelné žonglování T. Hermanové. P. Havlíková s K. Míčkovou předvedly scénický tanec s názvem Fight song, tři sourozenci Takačovi v divadelní scénce cestovali na severní pól, A. Paráková s Maybe a Foxem předvedla dogdancing, tedy psí tanec a drezuru. B. Gajová působivě přednesla text A. Lindgrenové a J. Tabara tradičně uzavřel program sólovým zpěvem s kytarou.

 

Hromadná vystoupení byla tentokrát tři a následovala v pořadí komorní sbor Prima nota, prima pak tancovala a dále zazpívala se sólisty a s hudebními nástroji píseň Stromy od dvojice Svěrák – Uhlíř. Žáci ze sexty s 2. ročníkem připomněli píseň Cant help falling in love E. Presleyho ve čtyřhlasé úpravě. Hostem na akademii byl gymnastický oddíl TJ Sokol Kojetín s vystoupením Šachy.

 

V předsálí mohli diváci zhlédnout výstavku výtvarných prací žáků školy a prezentaci studentské podnikatelské firmy EDGA. Ta v celostátní soutěži v Praze 14. dubna získala vynikající 3. místo a další ocenění.

 

Závěrem ještě nutno zmínit moderátorskou dvojici děvčat ze sekundy – N. Čechovou a K. Klabalovou. Svým výkonem všichni jmenovaní přispěli k úspěchu akce, a proto všem patří poděkování. I v budoucnu bychom rádi dali prostor žákům, kteří tráví čas smysluplnými aktivitami a chtějí se o výsledky své práce podělit s veřejností.

 

                                                                                                   Miroslav Matějček