Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Tak jako byl minulý školní rok jubilejním rokem 20. výročí založení gymnázia v Kojetíně, tak i naše Vánoční akademie 19. 12. 2014 byla výroční. První vánoční setkání se totiž uskutečnilo v roce 1994.

Poslední pracovní den již tradičně hodnotíme a oceňujeme výsledky za uplynulé období, bavíme se a loučíme před příchodem nového roku kalendářního. I tentokrát bylo na co se dívat. Komorní sbor Prima nota zahájil hudební součást programu, zpěvem se dále představilo šest tříd v plném počtu a také celý sál se rozezpíval při vánoční písni Rolničky. Tu jsme si poslechli postupně ve třech jazycích – rusky, německy a francouzsky. Kdo chtěl, mohl poslední refrén zpívat anglicky i česky.

Z tanečních vystoupení stojí za zmínku dva vstupy dvojice Josef Haldina a hostující Monika Kolajová, kteří tančí v klubu sportovního tance Swing Kroměříž. Předvedli nejen latinskoamerické tance, ale i show s názvem Matrix. Vše na špičkové úrovni.

Z instrumentálních čísel nelze opomenout klavírní vystoupení Anety Dostálíkové s Piráty z Karibiku, dále duo Petr Kozák a Nicola Dřímalová. Od nich jsme slyšeli dvě působivé skladbičky pro klasickou kytaru a flétnu. Tak jako v loňském roce si dále zazpívaly i letošní maturantky – Petra Gorčíková, Kristýna Stratilová a Lucie Hudcová. Kromě jiného jsme slyšeli směs písní Karla Gotta a nesměla chybět samozřejmě včelka Mája. Také Markéta Sklenářová v závěru s písní Pri oltári měla velký potlesk. Nelze vyjmenovat vše, co by si pozornost zasloužilo, ale snad ještě můžeme zmínit třeba žonglérské vystoupení Terezy Hermanové a cvičení s pejsky Adély Parákové. Posledně jmenované číslo mělo velký úspěch. Asi podobný jako „gymnastická show“ děvčat Andrey Ondruškové, Kristýny Vaňharové, Eriky Mlčochové a Runy Koblihové – členek gymnastického oddílu TJ Chropyně. Věnují se závodění v tzv. „teamgymu“ a my jsme viděli ukázku pódiové skladby s akrobacií opět na špičkové úrovni. Naše informace o akci by nebyla úplná, kdyby nebyla řečena dvě jména letošních moderátorů, kterými byli Lukáš Lejnar a Honza Tabara. Posledně jmenovaný není nováčkem a zpěvem celé naše dopolední setkání totiž ukončil.

Součástí akademií bývalo vždy divadlo a po dvouleté přestávce se podařilo studentům 2. ročníku připravit něco, co se nedá přesně slovy vyjádřit. Nazvali jsme vystoupení Televizní zpravodajství nejen ze života školy a šlo o recesní, parodický, kriticko-dramatický pokus o reakci na soudobou praxi v televizním zpravodajství s vynikajícími hereckými výkony a v technicky dokonalém provedení. Studenti věnovali přípravě tohoto svého díla neuvěřitelné množství energie a času. Právě proto by bylo škoda nechat si vše jen pro sebe, a tak plánujeme předvedení všeho, co si zaslouží, 1. dubna 2015 v podvečerním čase na akademii pro veřejnost v Sokolovně Kojetín. O přesném termínu konání budeme informovat a srdečně zveme rodiče i veřejnost.

Mgr. Miroslav Matějček

Obrázek dole: