Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Když v březnu vláda s okamžitou platností nechala uzavřít školy, tak pořádně nikdo nevěděl, co se bude dít. Všichni začali takzvaně improvizovat. Nejhorší byla ta nejistota, že nikdo nevěděl, kdy se do školy vrátíme. Nakonec to dopadlo tak, že na prezenční výuku jsme se nevrátili. Pouze jsme se v poslední školní den sešli na předem vybraném místě, kde jsme si udělali pohodové třídní dopoledne, které jsme zakončili předáním vysvědčení.  Všichni jsme mysleli, že distanční výuka je navždy minulostí a s tímto termínem se setkáme pouze, když to budeme za pár let vyprávět našim potomkům.  To jsme se ale sakra spletli.

Již od prvního dne nového školního roku jsme proti Covidu-19 snažili chránit sebe, pedagogy i všechny další zaměstnance školy. Povinné používání dezinfekce, zákaz trávení přestávek na chodbách, zákaz vstupování do kabinetů vyučujících. To vše je jenom výčet mnoha dalších opatření, které jsme se všichni snažili dodržovat, aby nenastala stejná situace, jako na jaře. Pro ten nejhorší případ jsme se v hodinách informatiky učili pracovat s jednotným programem pro celou školu od Microsoftu. Celý systém se skládá z několika aplikací určených pro distanční studium. Zkoušeli jsme se zúčastnit pokusných online hodin, abychom jsme se seznámili se všemi možnostmi využití již zmíněného programu. Také byl vytvořen provizorní rozvrh, kdyby na uzavření škol opravdu mělo dojít. Provizorní rozvrh na online výuku byl sestaven, hlavně na vyučování češtiny, matematiky a jiných jazyků, protože to jsou ty hlavní předměty, které většina z nás bez výkladu vyučujícího jen těžko dokáže pochopit.

Dnes už je to realita. Scházíme se na online hodinách a snažíme se fungovat stejně jako ve škole. Za většinu studentů si dovolím tvrdit, že největší výhoda je v tom, že nemusíme teď v tomto sychravém počasí brzy vstávat na vlaky a autobusy, abychom jsme se do školy dostavili. Ovšem nevýhod je daleko víc. Můžeme se snažit velice až převelice, ale je jasné, že těch vědomostí, co se nám dostanou do hlavy, bude míň než za normálního stavu. Jak to tak vypadá, tak návrat nás středoškoláků do škol je v nejbližší době dost nepravděpodobný, proto musíme navzájem spolupracovat a věřit, že se brzy vrátíme do našeho stálého života plného humoru, srandy, sportovních aktivit, ale hlavně klasického vzdělávání. V současné situace je nejlepším řešením sedět doma, učit se, číst knížky, ale hlavně dodržovat všechny bezpečnostní opatření a věřit, že společně tuhle těžkou situaci zvládneme.

                                                                                        Zalabák Kamil, sexta

I když nejsme ve škole, tak vidíme na online tabuli, co nám učitelé píší (viz. foto).

Obrázek dole: