Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

V loňském školním roce jsme měli ve Světové škole na jaro dost plánů, ale nebyla příležitost je realizovat. Proto jsme se rozhodli, že se k tématu tropických deštných lesů a výrobků Fairtrade ještě aspoň na chvíli vrátíme prostřednictvím soutěže.

Od středy 23. 9. do úterý 29. 9. vaši třídu vždy na začátku velké přestávky navštíví rychlý posel z týmu Světové školy a nechá vám na učitelském stole úkol(y). Vy si rozmyslíte odpověď a napíšete ji buď na svůj papír, nebo na vytištěné zadání. Tento papír pak nezapomenete podepsat a opět ho položíte na učitelský stůl. Rychlá spojka pro odpovědi přijde na konci velké přestávky. Za správné odpovědi budete získávat body. Na konci září body za jednotlivé úkoly sečteme a nejlepšího z každé třídy odměníme férovou čokoládou.

A co že to vlastně férová čokoláda je? Není to žádná levná nekvalitní čokoláda, ale naopak výborná čokoláda, která vás příjemně podráždí na chuťových pohárcích. Navíc si můžete být jisti, že farmáři, kteří pěstovali kakaovníky na výrobu čokolády, dostali za svou práci férově zaplaceno a část ceny podpoří i rozvoj místní farmářské komunity. Takto se to děje se všemi výrobky, které mají zelenomodré logo Fairtrade.

Pokud vás téma Fairtrade zaujalo, podívejte se na stránky https://fairtrade-cesko.cz/

Obrázek dole: