Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Že je Pepa Kusák ze septimy výborný zeměpisec, víme už dávno a letos to potvrdil svým bravurním postupem Zeměpisnou olympiádou.

Ve školním i okresním kole nenašel v kategorii D přemožitele a postoupil do krajského kola konaného v březnu v Olomouci. Tam Pepa skončil na krásném 3. místě. Mysleli jsme, že je soutěžení pro tento školní rok konec. Jaké bylo ale překvapení, když Pepovi přišel mail s tím, že byl podle celkového počtu bodů v kraji na 10. – 14. místě v republice a že postupuje do celostátního kola na dvoudenní klání (25. a 26. 4. 2019).

V Praze se naším útočištěm stala Přírodovědecká fakulta UK na Albertově. Odtud soutěžící první den odpoledne vyrazili do terénu, v Jílovém u Prahy měli splnit řadu úkolů týkajících se místní krajiny. Následující den patřilo dopoledne testům – bez atlasu, s atlasem a test mediálních znalostí. Odpoledne bylo jasno. Pepa sice nepostoupil ani na mezinárodní geografickou soutěž iGeo v Hong Kongu, ani na mezinárodní geografickou soutěž IESO v Jižní Korei, ale 18. místo v republice je krásné umístění. Navíc si Pepa účastí v celostátním kole zajistil možnost studovat geografii na Karlově univerzitě bez přijímacích zkoušek.

Děkujeme Pepovi za reprezentaci našeho gymnázia.

Obrázek dole: