Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ve dnech 10.9. až 14.9. proběhl adaptační kurz prvního ročníku. Tato akce se konala v Buchlovicích a součástí byla i výprava na zámek a hrad Buchlov. Po příjezdu na ubytovnu nás čekal program s psychologem, při kterém jsme se měli seznámit a stmelit náš třídní kolektiv. Také nás tento dvoudenní program měl naučit spolupracovat (v týmu), vycházet spolu a respektovat se. Ze začátku, jelikož jsme se ještě moc neznali, jsme nevěděli, jak spolu komunikovat, ale různé kolektivní hry nám pomohly najít společnou řeč.

Následující den jsme se vydali na malou vycházku po okolí, kde jsme se dozvěděli něco málo o zdejší přírodě. Jakmile jsme se vrátili, byla pro nás přichystána naučná prezentace o první pomoci a pár informací o geocachingu.

Ve čtvrtek 13.9. byl naplánován výlet na zámek Buchlovice a hrad Buchlov. První zastávku jsme udělali na zámku v Buchlovicích, kde jsme dostali různé úkoly a otázky k vyřešení. Poté následoval rozchod na náměstí a po něm nás čekal výšlap na hrad Buchlov spojený s prohlídkou. Cesta byla velmi náročná, ale nakonec jsme tam všichni došli v pořádku. Páni učitelé nám pak rozdali pracovní listy s otázkami ohledně hradu a jeho historie, které jsme měli vyplnit počas prohlídky. Zpáteční cestu jsme vzali zkratkou a urychlilo nám ji povídání. Všichni jsme přišli úplně „vyšťavení“, ale i přesto jsme si zahráli naši poslední hru, která pro nás všechny byla až do té doby neznámá. Večer jsme si přichystali naši rozlučkovou diskotéku, ale nakonec jsme se rozdělili na dvě skupinky, které dělaly úplně rozdílné věci. První skupinka trávila čas na diskotéce a druhá, do které jsem patřila i já, ho trávila zpíváním a hrou na kytaru.

Kurz nás stmelil a více jsme se poznali, a i když jsem si myslela, že bude dostatečně dlouhý, tak jsem byla na omylu.                     

Simona Ivánková, 1. ročník

Obrázek dole: