Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

„Dovolte mi, abych Vás jménem organizátorů běžecké ligy RunCzech seznámil s projektem Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu 2015.

Včera se v Přerově uskutečnilo okresní kolo anglické konverzační soutěže. Naše studentka Natálie Šírková porazila studenty ostatních víceletých  gymnázií, získala první místo a postoupila tak do kola krajského. Natálce gratulujeme, přejeme hodně štěstí  v dalším kole a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Téma: Československé dějiny 1939 - 45 (období protektorátu včetně dějin slovenských).

Výsledky školního kola:

1. místo – Pavel Němec, Pavel Křepelka, Čeněk Bleša

2. místo – Michaela Borovičková, Tereza Coufalová, Lukáš Procházka

3. místo – Šimon Horný, Marek Mikeš, Otto Solař.

Jazykový kurz  na  Cornwall

Kdy:       9. – 12. února 2015

Kde:      Ski areál Kunčice na úpatí masivu Kralického Sněžníku, 3 km za obcí Staré Město pod Sněžníkem

Samotná soutěž se skládala ze tří částí – poslechu s porozuměním, rozhovoru na předem daná témata a z popisu obrázků, které se vztahovaly k daným tématům.

1. místo obsadila Tereza Hermanová (kvinta), na 2. místě skončila Kristýna Suchyňová (kvinta) a 3. místo získala Karolína Míčková (2. ročník).

Nestihli jste premiéru našeho soutěžního zápolení ani v pátek ani v neděli? Tak nemeškejte !!!

Není roku, aby se naši studenti nezapojili do boje o trofej v rámci anglického jazyka. Velký zájem je vidět už ve školním kole, kterého se s nadšením účastní desítky jazykomilů, ale pouze jeden z každé kategorie může reprezentovat školu v okresním kole. V pondělí 9.února se v Přerově  setkali vítězové školních kol nejmladší a nejstarší kategorie. Měli jsme trochu nevýhodu, protože náš nejmladší vítěz ze sekundy odjel na lyžařský výcvik. Museli jsme tedy sáhnout do řad primánů a vybrat nejzdatnějšího a nejbojovnějšího z nich.

Chcete vidět kojetínské gymnazisty v televizi? Pusťte si v pátek 6.2.2015 v 15:35 ČT Déčko, budou soutěžit  v pořadu České televize U6 !!!!! (Repríza v neděli 8.2.2015 v 12:00 na Déčku)