Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

Nabízíme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám pro uchazeče z pátých a devátých tříd -  více informací zde.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letos jsme zorganizovali konverzační soutěž v ruštině ve dvou kategoriích – středoškolské a v mimořádné kategorii pro ZŠ a víceletá gymnázia, ve které se mezi sebou utkali žáci ze sekundy. Toto jsou výsledky, kterých soutěžící dosáhli v poslechu a konverzačních dovednostech:

Kategorie SŠ:

1. místo           Tereza Hermanová (septima)

... , co jsme dělali v zimě, odpovědí kvintáni, že stavěli sněhuláky, trojské koně (spíš koníčky), Achilla, vytvářeli splynutí nymfy Salmakis s Hermafroditem a samozřejmě vedli také trojskou, popř. dívčí válku:-)

Chuť patří mezi 5 základních lidských smyslů. Umožňuje nám vnímat chemické látky rozpuštěné ve slinách nebo ve vodě. Na kterých částech jazyka mají rozmístěné své chuťové pohárky pro rozlišení chutí (sladkou, slanou, kyselou a hořkou), zjišťovali v hodině ekologického přírodopisu naši terciáni.

 

     V úterý 31. 1. 2017 proběhlo na našem gymnáziu pro třídu prima 2016/2017 historicky první předávání vysvědčení za první pololetí.

     Tak jako téměř každá maminka či tatínek, jsem i já " školní maminka" velmi hrdá na svou třídu a veřejně ji tímto chválím za výborné studijní výsledky.

     A tady jsou jejich studijní výsledky v číslech:

Ve čtvrtek 18. ledna se 4 třídy - prima, sekunda, 1. a 2. ročník - zúčastnily besedy "Tonda obal na cestách". Vzdělávacím programem společnosti EKO-KOM prochází vrámci environmentální výchovy postupně všechny třídy naší školy, který tak doplňuje učivo s tématy ekologie a ochrany životního prostředí. Zkušená lektorka diskutuje s žáky na téma zpracování a recyklace odpadů, a srozumitelnou formou odpovídá na otázky:
Proč se odpady třídí? Jak je správně roztřídit? Co všechno se třídí? Jak se odpady recyklují? 

O víkendu 20. -22. ledna se studenti debatního klubu Gymnázia Kojetín

zúčastnili debatního turnaje v Pardubicích, který proběhl v angličtině. Pro

studenty je to zajímavá forma, kterou si můžou nad rámec výuky procvičit

svoji angličtinu a poměřit síly s dalšími debatéry z celé republiky.

Tentokrát se kupříkladu debatovalo o zpoplatnění  zdravotnictví

 a regulaci držení  zbraní.

 

Erik Szcotka , oktáva

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ KE STUDIU PRO ROK 2017/2018 v PDF.

Ráno 9. 1. 2017 jsme se my, žáci 2. ročníku a sexty, sešli před budovou gymnázia natěšeni na to, jak společně strávíme celý týden nejen sbližováním se jako kolektivu, ale hlavně zdokonalením se na lyžích nebo snowboardu. Sbalené věci jsme napakovali do autobusu a kolem půl deváté vyjeli z Kojetína. Dozorem nám byly tři paní učitelky – paní učitelka Zatloukalová, Minaříková a Dýmalová.

Piráti, bukanýři, námořníci, mořští vlci, suchozemské krysy!

Tímto vás jménem posádky z Oktávy a Gymnázia zveme na pirátskou slavnost, která se oficiálně jmenuje "reprezentační ples".

Tato akce se koná již 27.1.2017 v sokolovně Kojetín. Naše plavba začíná v 19:00.

Přijďte se podívat, pobavit se, zatančit si, samozřejmě napít se rumu nebo jiných destilátů.

Posádka třídy Oktávy a admirálka Jana Rotreklová

Stránky