Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

Nabízíme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám pro uchazeče z pátých a devátých tříd -  více informací zde.


Zveme Vás na Veřejnou akademii Gymnázia Kojetín ve čtvrtek 30. 3. 2017.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pátek 17. 3. proběhl i na naší škole další ročník celosvětové soutěže Matematický Klokan. Soutěžilo 64 studentů ve čtyřech kategoriích. Soutěž dopadla v jednotlivých kategoriích takto:

Tento týden se konalo v Mohelnici krajské kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce. Každoročně se utkávají v obou středoškolských kategoriích SŠ I (do tří let studia) a SŠ II (od tří let studia) nejlepší ruštináři Olomouckého kraje, a to převážně z gymnázií. Tuto soutěž typu A vyhlašuje MŠMT ČR a je zařazena rovněž do bodované „Excelence SŠ“.

 

Přírodovědné exkurze jsou nedílnou součástí výuky ekologického přírodopisu. Prima se v tomto školním roce dočkala exkurze nejdříve, už 10. března jsme se vydali k Tovačovským rybníkům. Proč tak brzy? Stali se z nás na chvíli ornitologové a se zasvěcenými odborníky z přerovské ornitologické stanice, paní Ing. Janou Kosturovou a panem Mgr. Martinem Vymazalem, jsme v přírodě pomocí dalekohledů hledali přilétající ptáky. Viděli jsme například mnoho kachen a racků, lysky, orla, orlovce s rybou v pařátech, volavku s rybou v zobáku.

       V týdnu od 6. do 10. března 2017 si pozorný student Gymnázia Kojetín mohl všimnout, že se v prostorách školy pohybuje několik zajímavých osob. Typické pro ně bylo mládí, pronikavý pohled a dokonale vysportovaná postava.

V1:

1. místo          Lea Hönigová

2. místo          Tereza Králová

3. místo          Tereza Švarcová

 

V2:

1. místo          Anna Hrušáková

2. místo          Nina Pešová

3. místo          Veronika Kopřivová

 

Vítězům gratulujeme a ostatním řešitelům děkujeme za účast v soutěži.

V pondělí 20. 2. jsme se sešli před budovou školy a odjeli na lyžařský a snowboardový kurz do Kunčic u Starého Města v Jeseníkách. Zásoby bonbónů a různých sušenek byly značné, ale začaly se ztenčovat hned v autobuse, protože cesta byla dlouhá. Do cíle jsme přijeli za necelé tři hodiny. Po příjezdu jsme si rozdělili pokoje a začali jsme se seznamovat s chatou.

V únoru proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Nutno podotknout, že zadání Pythagoriády bylo velmi obtížné, především pro třídu V2. A tady jsou výsledky:

 

V1:

1. místo          Tereza Králová

2. místo          Mariana Kocmanová

3. místo          Zuzana Hradilová

4. místo           Dita Komínková

 

V2:

1. místo          Anna Hrušáková

2.-3. místo      Kamil Zalabák

Dějepisná olympiáda, zaměřená letos na panování Marie Terezie, byla určena studentům vyšších ročníků. Toto jsou výsledky:

1. místo – Alexandra Čandová (septima)

2. místo – Tereza Hermanová (septima)

3. místo – Josef Kusák (kvinta).

 

Vítězům blahopřejeme a ostatním účastníkům děkujeme za pěkné výsledky a jejich zájem o historii.

To, že naše studenty zeměpis nejen baví, ale jsou i úspěšnými reprezentanty v tomto oboru, se ukázalo na konci února, kdy se vítězové a druzí v pořadí (v kategorii D i třetí) ze školního kola zúčastnili okresního kola v Zeměpisné olympiádě v Přerově, kde je čekala práce s atlasem, test bez atlasu a samostatná práce.

Našich 9 reprezentantů zabojovalo ze všech sil a tři z nich, k naší velké radosti, úspěšně postoupili do krajského kola.

Trojice postupujících vypadá takto:

 

Kategorie A/prima:

Roman Chylík – 2.místo

 

Stránky