Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

Úřední dny v době prázdnin:

  • sekretariát: středa od 9.00 – 12.00, 13.00 – 15.00 (kromě 5.7. a 26.7.)
  • vedení školy: 12. 7. a 3. 8. od 9.00 do 13.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schůzka Debatního klubu

středa  27. 9. 2017

v 15. 05

v učebně němčiny

 

Zájemci o matematickou olympiádu,

 

informace o 67. ročníku, 2017/2018 již najdete na webových stránkách http://www.matematickaolympiada.cz/.

Ve středu 20. září 2017 proběhne ve škole a v ulicích města podzimní „srdíčkový den“. Prodejci budou nabízet propisky, žetony a nové magnetky se zvířaty. Budeme rádi, pokud si některý z drobných předmětů zakoupíte. Obecně prospěšná společnost Život dětem, pro kterou sbírku opět organizujeme, pomáhá nemocným a handicapovaným dětem v celé České republice, pokud se ocitnou v těžké situaci a potřebují pomoc (např. hradí zdravotní pomůcky, léčbu, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty, přístroje, doplácí invalidní vozíky apod.)

Pozvánka

 

Už se stalo tradicí, že školní rok zakončujeme nejenom přesunem učebnic a sportovním dnem, ale také programem věnovaným environmentální výchově (EVVO) nebo globálnímu rozvojovému vzdělávání (GRV).

Pondělí  4. září 2017 v 8.05 hodin

           

1. – 2.vyučovací hodina (8:05 – 9:40)

Zahájení školního roku, žáci s třídními učiteli v kmenových učebnách.

 

Rozpis tříd, třídních učitelů a kmenových učeben:  

Gymnázium Kojetín na podzim získalo titul Zelená škola za nejlépe odvedenou práci v oblasti environmentálního a globálního rozvojového vzdělávání mezi gymnázii v Olomouckém kraji. Po celý školní rok jsme nezaháleli a byli jsme opět odměněni, tentokrát titulem Světová škola. Tento titul nám byl prozatím udělen na dva roky, pokud po další dva roky budeme pokračovat v započatých aktivitách a projdeme auditem, dostaneme titul na dalších pět let.

Pojmy „věda“ a „výzkum“ jsou někomu cizí, ne však našim primánům a studentům sexty, kteří se vydali na každoročně pořádanou akci Veletrh vědy a výzkumu v režii Univerzity Palackého v Olomouci. Na programu byly pokusy z přírodních věd jako je fyzika a chemie, dále si žáci prověřili zeměpisné a biologické znalosti, ti nejmenší (ale i ti větší) si ověřili, že se vlezou do obří bubliny, vytvořili si duhu, omrkli 3D tiskárnu, určili pH roztoku, viděli pohyb mikroskopických řas, roboty a ponořili se do virtuální reality.

     Naše cesta začala na vlakovém nádraží v Kojetíně dne 20. června 2017.

     Nastoupili jsme do vlaku a vyrazili do Zlína. Pěšky jsme za 20 minut došli do Galaxie.

     Celá třída si odložila věci a šla si vyzkoušet různé atrakce. Skákali jsme na trampolínách, jezdili na koloběžkách, většina lezla po horolezecké stěně a využívali jsme i jiné atrakce.

     Byla tam i možnost se občerstvit studeným pitím a dobrým jídlem.

Stránky