Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

SLAVÍME 25 LET!


Ve středu 28. března bude ve 13:30 zahájena výstava Ukrajina v prostorách Vzdělávacího a informačního centra na Masarykově náměstí v Kojetíně - info.


Ve dnech 18. – 20. dubna 2018 pořádá gymnázium sběr starého papíru. - info.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ano, i tak by se dal uvést program naší letošní veřejné akademie dne 22. března 2018. Ve školním roce 2017/2018 si připomínáme čtvrtstoletí od vzniku Gymnázia Kojetín. Dá se říct, že akce splnila očekávání. Hodinu a čtvrt trvající program byl pestrý a většina diváků odcházela spokojená. V krátkém ohlédnutí si tedy tradičně, kdo se na akci podílel.

V rámci Olomouckého kraje se naši studenti umístili takto:

 

Na začátku dubna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zde jsou výsledky:

 

V1:

1. místo          Veronika Kocmanová

2. - 3. místo    Lenka Kusáková

2. - 3. místo    Adam Navrátil

 

V2:

1. - 2. místo    Lea Hönigová

1. - 2. místo    Roman Chylík

3. místo          Tereza Švarcová

 

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční dne 29. 5. 2018. Ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

 

 

Letošní akce Světové školy jde do finále. Ve středu 28. 3. jsme slavnostně zahájili výstavu o Ukrajině za účasti pedagogického sboru, studentů zapojených do projektu, pana starosty, zástupců rady města a dalších hostů. Zahájení výstavy přihlížela paní Majerová z olomouckého ARPOKu, která má projekt Světové školy v tomto regionu na starosti. Nyní výstavu postupně navštěvují třídy naší školy, doufáme i v návštěvu široké veřejnosti.

         Studenti Gymnázia Kojetín se zapojili i v letošním školním roce do celorepublikové zeměpisné soutěže Eurorebus. Z více než 100 aktivních hráčů Gymnázia Kojetín se do krajského semifinále v Olomouci kvalifikovalo 21 nejlepších.

52. ročník této recitační, hudební a dramatické soutěže proběhl ve čtvrtek 5. dubna v Mohelnici. Připravené písně, poezii, prózu ruských autorů, pohádky, recitační a pěvecká pásma předváděli před porotou žáci a studenti základních a středních škol Olomouckého a Zlínského kraje. V porotě tentokrát zasedl také pan Mgr. Jiří Klapka – předseda České asociace rusistů, která festival spolupořádá s Ministerstvem školství ČR, Ministerstvem kultury ČR a Obcí spisovatelů.

Kritéria hodnocení MZK JARO 2018 - kritéria v PDF.

V pátek 23. března se v Mohelnici opět sešli rusky mluvící studentky a studenti, aby se utkali v krajském kole Konverzační soutěže v ruském jazyce. Konkurence byla – jako každý rok – velmi silná. Soutěžní středoškolské kategorie jsou především doménou gymnázií, v kategorii SŠ I to platilo stoprocentně. Letošní výsledky jsou pro naše gymnázium excelentní – ovládli jsme obě středoškolské soutěže.

 

 

V okrese Přerov se naši studenti umístili na předních místech:

 

Stránky