Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

        Ve čtvrtek 26. 3. proběhlo školní kvalifikační kolo na Juniorký maraton 2015.  V 8:05 se skupinka odvážných běžkyň a běžců vydala vstříc školní běžecké kvalifikaci. Nezalekli se chladného a větrného počasí, nestandartního, stavbou sportovní haly upraveného běžeckého oválu, ani délky běhu 4200 metrů.

Vážení rodiče a přátelé školy, v prosinci 2014 se uskutečnila školní vánoční akademie a součástí jejího programu byla spousta zajímavých vystoupení. Nechceme si nechat vše jen pro sebe, a proto se v kojetínské Sokolovně uskuteční  1.

          V pátek 20. 3. 2015 v dopoledních hodinách studenti i vyučující Gymnázia Kojetín hromadně prchali z budovy na školní dvůr. Důvodem nebyl každoroční nácvik požárního poplachu, náročná výuka či předčasný úprk na víkendové volno, ale částečné zatmění Slunce. Gymnázium, vyzbrojeno stínítky všeho druhu, sledovalo tento unikátní jev přibližně hodinu. Viditelnost byla ideální a tak se nám nebeské divadlo předvedlo v plné parádě.

Ve čtvrtek 19. 3. 2015 proběhl na naší škole další ročník celosvětové soutěže Matematický Klokan. Soutěžilo 70 studentů ve čtyřech kategoriích. Vzhledem k paralelně probíhajícímu Divadelnímu Kojetínu a fotbalovému turnaji byla účast nižší než v minulých ročnících. Soutěž dopadla v jednotlivých kategoriích takto:

klavírista, učitel hudby

fyzioterapeut

V pondělí proběhlo v budově Obchodní akademie v Mohelnici krajské kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce. Naši školu reprezentovala v nejvyšší kategorii této soutěže SŠ II studentka kvinty Tereza Hermanová. Jejími konkurenty v soutěži byli studenti nejvyšších ročníků gymnázií – maturanti z ruštiny. Přesto Tereza dokázala v této kategorii většinu z nich porazit a obsadit v Olomouckém kraji 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! 

Rozpis zkušebních dnů pro ústní maturitní zkoušky v PDF:

Žáci V7 a 3.ročníku budou volit z „Nabídky seminářů pro 4.ročník a oktávu 2015/2016“:

  • dva dvouhodinové semináře označené 1. a 2,
  • jedny dvouhodinové konverzace z cizího jazyka
  • a jeden dvouhodinový seminář z předmětů „Občan a právo“ nebo „Přírodní vědy“, zastoupené pro školní rok 2015 – 2016 seminářem „Matematika a logika“.

Anotace konverzací z cizího jazyka:

Žáci V6 a 2. ročníku budou volit z „Nabídky seminářů pro 3.ročník a septimu 2015-2016“:

  • jeden dvouhodinový seminář, 
  • jedny dvouhodinové konverzace z cizího jazyka

Anotace konverzací z cizího jazyka:

Stránky