Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Konec roku proběhl ve škole ve znamení preventivních akcí. Začali s nimi studenti tercie a 1. ročníku, kteří se zaměřili na rizikovou komunikaci realizovanou pomocí internetu a mobilních telefonů. Lektoři z PF UP Olomouc s nimi mluvili hlavně o kyberšikaně a kybergroomingu. Jaké má kyberšikana projevy, čím se liší od tradiční šikany, jak se proti ní chránit a bránit, jak postupovat v krizových situacích. Také ji demonstrovali na vybraných kauzách z celého světa.

Prosincový „srdíčkový den“ dopadl úspěšně. Celkem se v naší škole a v Kojetíně vybralo 10.113,- Kč. Obrovskou zásluhu na tom mají tito studenti: Erika Mlčochová, Lucka Koppová, Adéla Blažková, Kristýna Černá, Dan Sucharski, Michal Nehoda, David Kramář, Lukáš Bibr, Tereza Kurfürstová, Tereza Zikosová, Eva Hejdová, Pavel Němec, Šimon Horný, Otto Solař, Ondra Haliak a Marek Mikeš. Patří jim velký dík!

 

Debatní liga

Gardavský Ondřej, Mořický Ondřej, Szcotka Erik (V5), Kusák Josef, Tabara Jakub, Galeta Ondřej, Okruhlica Jakub, Mareš Radim, Haldina Josef (V3)

 

Dějepisná olympiáda

Alexandra Čandová z V4 - 1. místo školní kolo

Tereza Hermanová z V4 - 2. místo školní kolo

Martin Rotrekl z V3 - 3. místo školní kolo

 

Olympiáda v českém jazyce

V úvodu musím napsat, že jsem víc skličující besedu než tu o rakovině krve (leukémii) neabsolvovala.  Pánové Honza (36 let) a Michal (27 let) nás provedli svým zatím krátkým životem, zpočátku bezstarostným, naplněným prací, se kterou byli spokojeni, která jim vydělávala dost peněz, s rodinou, se kterou byli šťastni. U obou mužů se osud během jednoho dne změnil v boj o život. Leukémie zaútočila nečekaně, vpadla do života a doslova ho převrátila naruby.  To, co pro ně dřív znamenalo starost, je pro ně teď banalitou. Podstatný je boj s nemocí.

Pro prodejce z 2. ročníku, sexty, kvinty a 1. ročníku: vzhledem k počasí, které má být v úterý rovněž nepříznivé, budeme hledat nový termín prodeje.

 

M. Dejdarová 

 

V úterý 18. listopadu proběhla netradiční hodina dějepisu v primě. Žáci se vrátili do pravěku

a vyzkoušeli si, jak se v té době žilo. Hlavní náplní prožitkové hodiny byla výroba pravěkých nástrojů a taky šperků z přírodních materiálů, o což se pokoušela hlavně (ale nejen) děvčata.

V úterý 2. prosince proběhne ve škole a ve městě zimní „srdíčkový den“. Ovšem už teď jsou v prodeji sbírkové předměty. Koupit si je můžete v kabinetě dějepisu v přízemí školy (u M. Dejdarové). Podpoříte dobrou věc a ještě můžete dárkem potěšit někoho z příbuzných či známých. Co se nabízí a jaké jsou ceny:

 

Marguerite Tonguino, která byla Gymnáziem Kojetín adoptovaná v roce 2004, dokončila studium na vysoké škole v Conakry (hl. město Guineje), a proto tento rok končí i náš sponzoring (stále ještě přispíváme na adopci Ousamana Camary). Z Margueririte je dospělá slečna, která hledá uplatnění v profesním životě. Na rozloučenou nám poslala dopis, který byl studenty přeložen z původní francouzské verze do češtiny:

 

Stránky