Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Nepřehlédněte

Úřední dny v době prázdnin:

  • sekretariát: středa od 9.00 – 12.00, 13.00 – 15.00 (kromě 5.7. a 26.7.)
  • vedení školy: 12. 7. a 3. 8. od 9.00 do 13.00

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gymnázium Kojetín na podzim získalo titul Zelená škola za nejlépe odvedenou práci v oblasti environmentálního a globálního rozvojového vzdělávání mezi gymnázii v Olomouckém kraji. Po celý školní rok jsme nezaháleli a byli jsme opět odměněni, tentokrát titulem Světová škola. Tento titul nám byl prozatím udělen na dva roky, pokud po další dva roky budeme pokračovat v započatých aktivitách a projdeme auditem, dostaneme titul na dalších pět let.

Pojmy „věda“ a „výzkum“ jsou někomu cizí, ne však našim primánům a studentům sexty, kteří se vydali na každoročně pořádanou akci Veletrh vědy a výzkumu v režii Univerzity Palackého v Olomouci. Na programu byly pokusy z přírodních věd jako je fyzika a chemie, dále si žáci prověřili zeměpisné a biologické znalosti, ti nejmenší (ale i ti větší) si ověřili, že se vlezou do obří bubliny, vytvořili si duhu, omrkli 3D tiskárnu, určili pH roztoku, viděli pohyb mikroskopických řas, roboty a ponořili se do virtuální reality.

     Naše cesta začala na vlakovém nádraží v Kojetíně dne 20. června 2017.

     Nastoupili jsme do vlaku a vyrazili do Zlína. Pěšky jsme za 20 minut došli do Galaxie.

     Celá třída si odložila věci a šla si vyzkoušet různé atrakce. Skákali jsme na trampolínách, jezdili na koloběžkách, většina lezla po horolezecké stěně a využívali jsme i jiné atrakce.

     Byla tam i možnost se občerstvit studeným pitím a dobrým jídlem.

     Dne 14. 6. 2017 se ve třídě V1 uskutečnila beseda - Interaktivní program s tematickým zaměřením na spolupráci, práci se vztahy a komunikaci.

 

     Sedli jsme si do kroužku a představovali se pomocí karet s obrázky. Po tomto úvodu jsme si mohli vybrat mezi několika dalšími variantami těžších a jednodušších her, které z našeho třídního kolektivu měly udělat sehraný tým.

Dne 31. 5. 2017 v ranních hodinách začala cesta za poznáním po krásách Rakouska. Cesta do Salzburgu trvala přibližně 5 hodin, většina z účastníků ještě dospávala vstávání v brzkých hodinách, jelikož sraz u autobusu byl přesně ve tři hodiny. Už v autobuse jsme byli seznámeni s historií, zajímavostmi i zeměpisnými informaci o Rakousku. Při první zastávce za hranicemi se nám naskytl krásný pohled na jezero Mondsee a hory, které jej obklopovaly.

Minulý týden proběhly ve škole tradiční besedy se strážníky Městské policie Kojetín. Týkaly se všech tříd nižšího gymnázia - od primy po kvartu. Prima se zaměřila na bezpečné chování, sekundy se týkala znalost dopravních značek a bezpečná jízda na kole, tercie a kvarty trestní odpovědnost mládeže a řešení různých situací. Výchova k bezpečnosti je součástí školního vzdělávacího programu GKJ.

 

 

                Volejbalové reprezentaci Gymnázia Kojetín se v letošním ročníku Sportovní ligy ZŠ podařil husarský kousek. Z více než 450 přihlášených chlapeckých týmů se jí podařilo postoupit do republikového finále. Konalo se 1. a 2. 6. 2017 v Liberci. Kvalifikovalo se do něj šest nejlepších školních družstev České republiky.

Pozorovat hvězdy ve dne? Ano, jde to. V Planetáriu v Brně, kam se vydala kvarta v rámci výuky fyziky. A víte, kolik máme souhvězdí? Kvarta to ví! A ví toho mnohem víc. Na programu bylo digitárium, ve kterém nám promítli celou noční oblohu v průběhu ročních období, dále jsme se proletěli nad Mt Blancem a vydali se na Mezinárodní vesmírnou stanici, což je jediné místo mimo Zemi, které je trvale obýváno lidmi. Byli jsme svědky vzniku a zániku hvězd, našli jsme polohu naší sluneční soustavy v Mléčné dráze a proletěli jsme se tisíce světelných let daleko do hlubokého vesmíru.

Dobrovolné úkoly Zlatého listu jsou opravdu dobrovolné. Do jejich plnění se mohou zapojit jak třídní kolektivy (maximálně 6 žáků), tak mimoškolní kolektivy, např. skauti v rámci svých schůzek. Tento tým plní během školního roku postupně čtyři úkoly, které souvisí s pozorováním přírody a ději, které se v ní odehrávají.

Stránky